Přeskočit navigaci

O chovu zlatých retrívrů

Jak moc se změní můj život s retrievrem? Zvládnu to?

Golden retriever nadchne na první pohled především svou nádhernou srstí.Tím byste se ale při pořizování psa neměli nikdy řídit. Zvažte ještě před nákupem, zda můžete retrievrovi poskytnout opravdu šťastný život.

laura a cyra Budu mít na něj dostatek času?
Jsem ochoten chodit bezpodmínečně denně za každého počasí na dvě až tři delší procházky?
Najdu si čas na jeho výchovu a výcvik?
Nebudou mi vadit psí chlupy? Pes nejméně dvakrát ročně líná, není vyjímkou, že psi chovaní v bytě línají celoročně.
Udělám si čas na pravidelné kartáčování?

Retriever s dobrou péčí se v průměru dožívá 12 až 15 let. Jste připraveni na to, se o něj tak dlouho starat?

Cena za pořízení štěněte je jen zanedbatelnou částkou, proti dalším nutným výdajům! Pes není věc, které lze vyplnit záruční list, nelze ho odložit ani vypnout. Je třeba počítat s tím, že musí mít své místo nejen v bytě, ale i v rodinném rozpočtu. Nejde jen o potravu. Během života mohou přijít výdaje související s léčbou nebo speciální dietou

smečka Souhlasí všichni rodinní příslušníci s nákupem golden retrievra?
Není nikdo v rodině alergický ?
Povolí majitel domu chov psa?

Pokud jste si odpověděli na všechny otázky kladně, tak si pořiďte golden retrievera. Stokrát vám vrátí vaší lásku a péči! Partnerství s golden retrieverem je partnerství životní a určitě stojí za to se pro ně rozhodnout!

Do domu přichází štěně!

Golden retriever je velice citlivý a vnímavý. To, že je najednou sám, bez matky a sourozenců a v cizím prostředí, se pro malé psí děťátko může stát šokujícím zážitkem. Zacházejte s ním proto opatrně. Dejte mu, prosím, čas, objevit jeho nový svět a v klidu jej poznávat. Štěňátko, které je náhle odtržené od matky a sourozenců, přepadá často v prvních dnech a nocích v novém prostředí veliký stesk. Nenechávejte to maličké zpočátku nikdy delší dobu samotné!

štěně

Dříve než se do bytu nastěhuje štěně, musí být upraven tak, aby zde bylo pro ně bezpečné prostředí. K tomu například patří zajištění elektrických kabelů, které jsou pod proudem, protože zejména štěňata do nich s velkou oblibou koušou. Vede-li kabelem proud, může dojít u pejska k smrtelnému úrazu.

Mělo by být samozřejmostí, že i zahrada bude pro psa bezpečná.

K tomu patří například:
oplocení – aby pes nemohl utéct / výška plotu 1,25 až 1,60 metrů /.
prostředky k hubení škůdců – nepoužívejte jed na krysy ani na hubení plevele. Pes by se jím mohl otrávit nebo poleptat!

Základní výbava pro golden retrievra:
  • koš na spaní
  • obojek a vodítko
  • miska na krmení a vodu
  • psí hračky
  • pomůcky k péči o retrievra

Proč retrievera s průkazem původu !

Průkaz původu vás nikterak nenutí se štěňetem absolvovat výstavy nebo speciální výcvik. To je jen věc DOBROVOLNÁ a záleží čistě na vás, čemu se se svým miláčkem chcete věnovat. I velmi pěkné štěně s PP může být jen vaším společníkem a kamarádem.

Retriever má být za VŠECH OKOLNOSTÍ PŘÁTELSKÝ A VYROVNANÝ, není to pes na hlídání, ale je vhodný k dětem, jako přítel a kamarád.

Další argument pro výběr štěněte s PP je POVAHA, která je z velké části dědičná. Rodiče štěňat s PP musí absolvovat test povahy a jedinci se známkami agresivity se vylučují z chovu.